Köpek Maması Olarak Satılan Sakatattın Sınıflandırılması ile İlgili AB Komisyon Uygulama Yönetmeliği 2023/248

Published by Mustafa Sezen on

Köpek Maması Olarak Satılan Sakatattın Sınıflandırılması ile İlgili AB Komisyon Uygulama Yönetmeliği 2023/248

Aşağıda tanımı yapılan eşyaların 0511.99.85 KN Kodunda sınıflandırılmasıyla ilgili 06.02.2023 tarihli AB Resmi Gazetesinde 2023/248 Sayılı Bazı Malların sınıflandırılmasına İlişkin AB Komisyon Uygulama Yönetmeliği yayımlanmıştır.

1. Kurutulmuş sığır kulakları, hayvan yemi olarak kullanılmak üzere, 50 veya 100 adetlik plastik torbalarda paketlenmiştir. Kulaklar, gıda üretim tesislerinde kesim yan ürünü (yani sakatat) olarak üretilir. Daha sonra, gıda hijyeni önlemlerine uyulmadan, tüyleri alınarak, temizlenerek ve güneşte kurutularak işlenirler. Ürünler hayvan yemi olarak taşınmakta ve köpek maması olarak satılmaktadır.

2. Hayvan yemi olarak kullanılmak üzere boğazdan sıyrılan kurutulmuş sığır eti, köpek yemi olarak etiketlenmiş 1 ila 5 kg’lık plastik torbalarda paketlenmiştir. Et, gıda üretim tesislerinde kesim yan ürünü (yani sakatat) olarak üretilir. Et daha sonra güneşte kurutularak gıda hijyeni önlemlerine uyulmadan daha fazla işlenir. Ürünler hayvan yemi olarak taşınmakta ve köpek maması olarak satılmaktadır.

Categories: Haberler

0 Comments

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: