30.04 Tarife Pozisyonu ile İlgili AB Açıklama Notlarında Değişiklik Yapılmıştır (2023/C 200/02)

Published by Mustafa Sezen on

30.04 Tarife Pozisyonu ile İlgili AB Açıklama Notlarında Değişiklik Yapılmıştır (2023/C 200/02)

2658/87 sayılı Konsey Tüzüğünün 9 (1) (a) Maddesi uyarınca, Avrupa Birliği’nin Kombine Nomanklatür Yapısına İlişkin Açıklama Notları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir:

CN pozisyonu ‘3004’e ilişkin Açıklama notunun 169. sayfasında Tedavide veya korunmada kullanılan karıştırılmış veya karıştırılmamış ürünlerden oluşan ilaçlar (3002, 3005 veya 3006 pozisyonlarındaki eşya hariç) (ölçülü dozlarda (transdermal formdakiler dahil) yönetim sistemleri) veya perakende satış için formlarda veya ambalajlarda’ , altıncı ve yedinci paragrafları ve bundan sonraki tabloyu ve başlığını silin ve aşağıdaki metinle değiştirin:

“Bu pozisyon, diğerlerinin yanı sıra, belirli bir hastalık veya rahatsızlığa karşı terapötik veya profilaktik etkiler sağlamak için günlük doz başına yeterli miktarda aktif madde (örneğin hormonlar veya yardımcı faktörler) içeren müstahzarları içerir. Günlük doz, bu tür ürünlerin etiketinde, ambalajında ​​veya beraberindeki kullanım talimatlarında tavsiye edilir.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından geliştirilen Anatomik Terapötik Kimyasallar indeksi (WHO ATC-DDD indeksi) (https://www.whocc.no/atc_ddd_index/), terapötik veya profilaktik sağlayan Tanımlanmış Günlük Dozu (DDD) gösterir. o indekste listelenen miktarlara eşit veya aşan miktarlarda uygulandığında geçerli olur.

Aşağıdaki tablo listelenen maddeler için DDD’yi göstermektedir:

Abonelik Formu
Haber Bültenimize Abone Olun

0 Comments

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: