2658/87 sayılı Konsey Tüzüğünün 9 (1) (a) Maddesi uyarınca, Avrupa Birliği’nin Kombine Nomanklatür Yapısına İlişkin Açıklama Notları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir:

413. sayfaya aşağıdaki açıklayıcı not eklenmiştir:

‘ 9504 40 00 Oyun kağıtları

Bu alt pozisyon, kelime, sembol grupları veya sayı dizileri oluşturmak için kartları eşleştirmek, değiştirmek veya kullanmak ve birleştirmek gibi kartların kendileri arasında bir etkileşim gerektiren tipik oyun kartlarını içerir (örneğin, briç kartları, poker oyun kartları, kelime kartları, tarot kartları ve fantezi oyun kartları). Bu alt pozisyon, aynı zamanda, genellikle aynı renklerin, değerlerin, sembollerin veya görüntülerin eşleştirilmesi gerekecek şekilde oynanan hafıza oyun kartlarını ve diğer benzer oyun kartlarını da içerir.

Kartların bilgi sorularını içerdiği diğer kart oyunları türleri, testler, resimler veya bu sorulara verilen cevaplar (örneğin bir zar veya kum saati gibi diğer oyun aletleriyle bir set halinde olsun veya olmasın) bu alt pozisyondaki oyun kartları olarak değerlendirilmez. Oyuncular sadece bir soruya cevap vermeli, bir görevi yerine getirmeli veya örneğin bir karttaki resimde kimin gösterildiğini tahmin etmelidir ve oyun tarzları kartlar arasında bir etkileşim gerektirmez. Bu kartlar, diğer salon oyunlarının nesnel özelliklerine sahiptir ve bu nedenle, diğer oyunlar olarak 9504.90.80 KN kodu altında sınıflandırılır. ‘

İlgili Açıklama Notuna ulaşmak için tıklayınız: Avrupa Birliği Kombine Nomanklatür Açıklama Notları (2021 / C 58 I / 06)

0 Comments

Bir Cevap Yazın